TWOJA RADNA

Natalia Tomaszuk

Numer 3 Okręg 3

Gdybym miała określić swoje życie w trzech słowach, wybrałabym pasję, autentyczność i uśmiech. Już od najmłodszych lat byłam zafascynowana działaniem na rzecz innych. Będąc uczennicą Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym, dużo czasu poświęcałam na samorząd uczniowski, a w wieku 14 lat zaczęła się moja przygoda z działalnością dla mieszkanek i mieszkańców Łomianek. Zorganizowałam wtedy wspólnie z Centrum Kultury w Łomiankach warsztaty ze śpiewu z Aleksandrą Tocką.

W 2020 roku uzyskałam mandat radnej młodzieżowej Łomianek I kadencji. Moją misją i dewizą stało się, aby tworzyć Łomianki przyjazne młodzieży. W Radzie Młodzieżowej jestem do dziś i dodatkowo pełnię funkcję przewodniczącej. Jestem dumna, że mogę być liderką tak wspaniałej, ambitnej grupy.

Na swoim koncie mam również organizację warsztatów fotograficznych, wieczorów gier planszowych, cyklu spotkań „Warto rozmawiać o…”, audytów i agend klimatycznych w łomiankowskich szkołach czy Gminnej Narady Klimatycznej, a jednym z moich większych przedsięwzięć, z których jestem szczególnie dumna, jest zapoczątkowanie Łomiankowskiego Dnia Młodzieży – wydarzenia, które łączy w sobie elementy rozrywki i praktycznej wiedzy.

Interesuję się śpiewem, fotografią oraz nauką języków. Zdecydowałam się na start do Rady Miejskiej, ponieważ chcę, żeby głos młodzieży był bardziej słyszalny. Ważny jest dla mnie temat łomiankowskich szkół oraz zdrowia psychicznego młodzieży. Zależy mi na tym, żeby uczniowie mieli jak najlepszy komfort nauki oraz na aktywizacji samorządów uczniowskich.

Jestem także osobą w spektrum autyzmu. Znam problemy tej społeczności od podszewki, dlatego zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby takie takie osoby otrzymały w naszej Gminie należyte wsparcie i możliwość rozwoju.