TWÓJ RADNY

Jan Umiastowski

Numer 2 Okręg 2

Kocham góry, ale też morze, jeziora i lasy, to świat naszego z żoną wypoczynku. Kochamy nasz ogród. Kuszą nas też zabytki i dziwy przyrody. Moim dzieciom i wnukom pokazaliśmy też taki świat. W naszej gminie można mnie zobaczyć pieszo i na rowerze, nie tylko na ulicach, ale nad Wisłą w Puszczy i na posiedzeniach Rady Miejskiej. W ciągu życia zdobyłem masę potrzebniej i niepotrzebnej wiedzy. A ile przeczytanych książek! Mam dyplom wyższej uczelni, leżący zakurzony gdzieś jak i inne dyplomy z dziesiątek szkoleń, paneli itp. Mimo emerytury, pozostaję aktywny i okresowo czynny zawodowo. Od wielu lat, angażuję się społecznie. Przewodniczę zarządowi osiedla Łomianki Stare. Jestem członkiem rady seniorów. Udzielam się społecznie. Chcę być czynnym radnym w nadchodzącej kadencji rady miejskiej. Moja wiedza zakresie spraw gminy jest na pewno bardzo duża. Jest wiele do zrobienia bo i gmina problemów ma bez liku od lat nie rozwiązanych. A ja mam doświadczenie w zarządzaniu od małej do wielkiej firmy w komunie, a potem w pracy we własnej firmie.

Między innymi w latach 2006-2010 jako przewodniczący RN, pomogłem KMŁ wyrwać z zapaści spowodowanej zużyciem taboru. Kontynuacją tego, jest obecna ścieżka wzrostu KMŁ. Nadal to widać, gdy spojrzy się na wykaz taboru z tamtych lat zamieszczony na stronie spółki KMŁ zakupionego do roku 2010 włącznie!

W radzie miejskiej chciałbym się zająć planowaniem przestrzennym ze szczególnym uwzględnieni problemów komunikacji miejskiej, sprawami technicznymi, młodzieży i seniorów.